Jak to ti lidé zvládají?
Copak v sobě smutek nemají?
Nebo to jen v sobě potají
Uvnitř srdce stále tutlají?

Na zámku

28. listopadu 2014 v 18:55 | Žet |  Prose
Ahoj, naznačila jsem beze slov a nepatrně jsem zamávala na druhý konec světlého pokoje.

Ahoj, bylo mi odpovězeno stejným způsobem.

Nenápadně jsem se ohlédla kolem - nikdo si naší tiché konverzace nevšiml. Poslala jsem němý úsměv přes celou místnost směrem k němu. Zašklebil se na mě a zavrtěl se. Podívala jsem se z okna směrem na zámecké zahrady. Tak ráda bych šla za ním, tak ráda bych přistoupila k němu... Třeba ho jen vzala za ruku, aby věděl, že jsem tu s ním. Abych měla pocit, že on je tu se mnou. Znovu jsem se na něj podívala; mrknul na mě a znovu se usmál. Začervenala jsem se a sklonila hlavu. Pousmála jsem se na podlahu a zkousla si ret. Tolik jsem toužila se ho dotknout... Pak jsem znovu vzhlédla, ale on už tam nestál.

Rozhlédla jsem se opět po místnosti a nakonec jsem ho našla opírajícího se o zeď u otevřeného okna. Trochu zavrávoral, když si všimnul, že se na něj dívám. Rozesmálo mě to, ale pak jsem si ale uvědomila, že tentokrát to bylo trochu nahlas.
Podívala jsem se kolem a zjistila, že mě sledují tři páry očí: ten první patřil průvodkyni, druhý učitelce a ten třetí... ten patřil muži stojícímu u okna.

Ten první se mě snažil taktně upozornit, že jsem právě přerušila velmi napínavý a působivý výklad. Druhý na mě zase káravým pohledem křičel, že pokud ještě jednou poruším to posvátné ticho, které tu vládlo, prokládané tichou přednáškou zdejší průvodkyně, tak... tak mě po odchodu ze zámku čeká trest. A ten třetí... ten vysílal jasné signály. Soustředila jsem se jen na něj a zbývající dva naši konverzaci nakonec opustily. Já tebe taky, snažila jsem se mu nenápadně naznačit.

Celý tenhle rozhovor trval necelé tři sekundy, takže si ho nikdo jiný nevšiml. Průvodkyně nerušeně pokračovala ve výkladu dál a učitelka se obrátila na dvě holky, které z nudy hrály na mobilu hry.
Bála jsem se na něj podívat zpátky, abych se znovu nezačala červenat a nikdo tak nepojal podezření.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
I am connected with loneliness - cause that's the only thing that won't leave me. That's the thing I'm surrounded by, lonely lonely loneliness.